Trwa ładowanie...
d373wx3

MS: o mediacji z koordynatorami i mediatorami (komunikat)

...

d373wx3
d373wx3

05.12. Warszawa - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Podsumowanie Tygodnia Mediacji, omówienie przykładowych dobrych praktyk wykorzystanych w trakcie jego realizacji, a także dyskusja na temat współpracy pomiędzy mediatorami i koordynatorami na poziomie lokalnym - to tylko niektóre punkty spotkania, które odbyło się w Ministerstwie Sprawiedliwości w dniu 5 grudnia 2013 r.

Udział wzięli w nim koordynatorzy ds. mediacji sądów powszechnych, koordynatorzy ds. mediacji prokuratur apelacyjnych, członkowie Społecznej Rady ds. ADR przy Ministrze Sprawiedliwości, przedstawiciele partnerów - współorganizatorów Tygodnia Mediacji oraz przedstawiciele organizacji mediatorów. Uczestników przywitała Anna Andrzejewska, pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny.

W trakcie spotkania podsumowane zostały działania lokalne podjęte w ramach tegorocznego Tygodnia Mediacji, organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości w dniach 14-19 października 2013 r. Magdalena Bellwon z Gdańska zrelacjonowała debatę oksfordzką, która w ramach Tygodnia odbyła się w gdańskim sądzie okręgowym, a mediator Agnieszka Myszkowska opowiadała o "Pikniku u mediatora", zorganizowanym w Stargardzie Szczecińskim.

d373wx3

Część dyskusji poświęcono także najnowszemu programowi "Mediacja - to nic nie kosztuje", realizowanemu przez Sąd Okręgowy w Opolu. Jego szczegóły i założenia przedstawiła Anna Korwin-Piotrowska, wiceprezes opolskiego sądu okręgowego.

- Jedną z głównych barier w wykorzystaniu mediacji w rozwiązywaniu sporów rodzinnych w Polsce jest konieczność ponoszenia przez uczestników postępowania wydatków na wynagrodzenie mediatora, nawet w tych sprawach, w których strony korzystają ze zwolnienia z kosztów sądowych.

- W ramach naszej kampanii zlikwidujemy tę przeszkodę. To sąd sfinansuje mediację w sprawach rodzinnych, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji, o ile strony skorzystają z możliwości skierowania sprawy do mediacji - zapewniła sędzia Anna Korwin-Piotrowska. Program prowadzony będzie przez sześć miesięcy - od 1 grudnia 2013 r. do 31 maja 2014 r.

Skuteczna komunikacja interpersonalna jako istotny element rozwiązywania sporów - to kolejny poruszony w trakcie spotkania temat. Tej kwestii swoje wystąpienie poświęciła mediator Arleta Suchorska.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d373wx3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373wx3