Trwa ładowanie...
d4kmz1g

MS: polsko-rosyjskie rozmowy ministrów sprawiedliwości (komunikat)

...

d4kmz1g
d4kmz1g

03.12. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski 6 grudnia 2010 r. (poniedziałek) będzie uczestniczył w dwustronnych polsko-rosyjskich rozmowach w ramach oficjalnej wizyty prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie. Wraz z rosyjską delegacją do Warszawy przyleci m.in. minister sprawiedliwości FR Aleksandr Konowałow.

Minister Krzysztof Kwiatkowski weźmie m.in. udział w obradach plenarnych w Kancelarii Prezydenta RP pod przewodnictwem prezydentów obu państw. Ministrowie sprawiedliwości RP i FR wezmą także udział w spotkaniu dwustronnym.

Będzie to już czwarte spotkanie obydwu ministrów w tym roku, wobec czego w jego trakcie nastąpi podsumowanie dotychczasowej współpracy resortów. Należy przypomnieć, że była ona niezwykle owocna, a jej efektem jest m.in. podpisanie memorandum o współpracy oraz programu współpracy na lata 2010-2012.

d4kmz1g

W trakcie spotkania kontynuowane będą również uzgodnienia dotyczące dwóch bilateralnych umów, tj. porozumienia o bezpośrednim porozumiewaniu się sądów w sprawach cywilnych i umowy o uzupełnieniu i ułatwieniu stosowania Europejskiej Konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych z dnia 20 kwietnia 1959 roku oraz o szczególnych formach współpracy w sprawach karnych.

Porozumienie umożliwi skrócenie czasu wykonywania wniosków sądów jednego państwa o doręczenie dokumentów sądowych lub przeprowadzenie dowodu na terytorium drugiego państwa. Z kolei umowa wprowadzi nowoczesne formy współpracy transgranicznej w sprawach karnych, takie jak powoływanie wspólnych zespołów śledczych, czy przeprowadzanie dowodów przy użyciu nowoczesnych technik telekomunikacyjnych, tj. telekonferencji i wideokonferencji.

Spotkanie będzie nadto okazją do przedstawienia stronie rosyjskiej informacji nt. przygotowań Polski do sprawowania przewodnictwa w Radzie UE w kontekście relacji Unia Europejska-Rosja w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości oraz poznania oczekiwań strony rosyjskiej co do dalszego rozwoju tych relacji i tematyki spotkań w okresie polskiej prezydencji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4kmz1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kmz1g