Trwa ładowanie...
d60rwc4

MS ws. wizyty wicepremiera Czarnogóry w Polsce (komunikat)

...

d60rwc4
d60rwc4

20.04. Warszawa - MS informuje:

- Wspólne Oświadczenie jest zwłaszcza istotne z punktu widzenia procesu integracji Czarnogóry z Unią Europejską, gdyż zapewnia instrumenty pozwalające na czerpanie wiedzy z polskich, bogatych doświadczeń w tym zakresie - powiedział dzisiaj Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin w trakcie spotkania z Wicepremierem, Ministrem Sprawiedliwości i Praw Człowieka Republiki Czarnogóry - Dusko Markovicem.

Podpisanie Wspólnego Oświadczenia o Współpracy było głównym punktem wizyty czarnogórskiego Ministra w Polsce.

Dokument reguluje wzajemne stosunki Ministerstw w zakresie prawa i wymiaru sprawiedliwości, głównie poprzez wymianę informacji o obowiązującym prawie i praktyce jego stosowania, wymianę informacji i doświadczeń w dziedzinie szkolenia zawodowego i doskonalenia zawodowego sędziów i innych pracowników wymiaru sprawiedliwości, wymianę doświadczeń dotyczących rozwiązań przyjętych w zakresie administracji wymiaru sprawiedliwości oraz sposobów wykorzystania systemów informatycznych w postępowaniach sądowych, czy też wymianę informacji i doświadczeń dotyczących implementacji do prawa krajowego norm prawa europejskiego.

d60rwc4

Obrót prawny z Czarnogórą jest niewielki i nie powoduje problemów. Na przestrzeni lat 2010-2012 Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało jedynie trzy wnioski sądów czarnogórskich o udzielenie pomocy prawnej: dwa wnioski o doręczenie dokumentów w sprawie karnej oraz jeden wniosek o przeprowadzenie dowodu, również w sprawie karnej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d60rwc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d60rwc4