Trwa ładowanie...
d2g33iw
dzieci
02-09-2013 10:00

MSiT ws. kampanii upowszechniającej postawy sportowe wśród dzieci i młodzieży (komunikat)

...

d2g33iw
d2g33iw

02.09. Warszawa - MSiT informuje:

Dziś w całym kraju zostanie uroczyście zainaugurowany rok szkolny 2013/14. Ministerstwo Sportu i Turystyki, także dziś, zaczyna kampanię, której celem jest upowszechnienie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Zmiany będą wprowadzane równolegle - w szkołach i klubach sportowych przy współpracy z samorządami i związkami sportowymi.

Minister Joanna Mucha zwróci się z apelem do dzieci, a zarazem ich rodziców o to, by młodzi ludzie nie rezygnowali z aktywności fizycznej, a w szczególności nie opuszczali lekcji WF.

Najmłodszych do uprawiania sportu będą również zachęcać sportowcy, politycy, samorządowcy. 2 września, w czasie inauguracji roku szkolnego 2013/2014 odczytają w szkołach na terenie całej Polski list-apel Minister Sportu i Turystyki, który przekazujemy Państwu w załączeniu. Osobiście Joanna Mucha zainauguruje rok szkolny o godz. 12.15 w Szkole Podstawowej nr 152 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 4 na warszawskiej Ochocie.

d2g33iw

Obecność minister Joanny Muchy związana jest z wprowadzaniem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki czterech programów sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Mają one na celu nie tylko zachęcanie młodych ludzi do aktywności fizycznej, ale stworzenie takich warunków, które pozwolą na powszechne uprawianie sportów przez najmłodszych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2g33iw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g33iw