Trwa ładowanie...
d1bfy07
dreamliner
+1

MSP i LOT rozmawiały z Boeingiem ws. dreamlinerów

Wiceminister skarbu Rafał Baniak i prezes PLL LOT Sebastian Mikosz rozmawiali z kierownictwem Boeinga o odszkodowaniu za straty wynikające z uziemienia dreamlinerów. To pierwsze spotkanie na tak wysokim szczeblu; spółka nie ujawnia na razie przebiegu rozmów.
Share
d1bfy07

Do spotkania doszło na początku tygodnia podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Le Bourget pod Paryżem. - Było to pierwsze spotkanie na najwyższym szczeblu z przedstawicielami Boeinga. Można powiedzieć, że na swój sposób było to nowe otwarcie, gdyż do tej pory nie było spotkań na takim szczeblu - powiedział PAP w środę Mikosz.

Wyjaśnił, że strona polska dokładnie przedstawiła Boeingowi sytuację, w jakiej znalazła się spółka z powodu uziemienia dwóch dreamlinerów. Prezes nie chciał jednak ujawnić ani szczegółów rozmów, ani oczekiwań LOT-u od producenta samolotów w związku z poniesionymi stratami.

- Przedstawiliśmy nasze argumenty. Czekamy teraz na ich decyzje - powiedział szef LOT-u. Nie wykluczył wyjazdu do USA na dalsze rozmowy z producentem. - Mam taki plan, może przy okazji odbioru kolejnego już, czwartego dreamlinera - zapowiedział. Samolot ma dotrzeć do przewoźnika 20 lipca.

d1bfy07

Eksploatację 50 przekazanych już odbiorcom maszyn boeing 787 dreamliner wstrzymano 16 stycznia, po incydentach z dwoma samolotami tego typu. W jednym przypadku, w Bostonie, był to pożar akumulatorów, a w drugim, w Japonii, ich dymienie. Po tej decyzji nie latały również dwa dreamlinery Polskich Linii Lotniczych LOT. LOT z powodu uziemienia B787 musiał tymczasowo wyleasingować do obsługi tras transatlantyckich trzy samoloty: Boeing 777, Boeing 767 oraz Airbus 330.

LOT ma trzy dreamlinery - dwa przeszły modyfikację akumulatorów w centrum serwisowym Boeinga w Etiopii, trzecia maszyna przyleciała do spółki w połowie maja prosto z fabryki Boeinga w USA. Czwarty dreamliner powinien zostać dostarczony spółce 20 lipca, a piąty - 20 sierpnia. LOT wznowił rejsy komercyjne dreamlinerów 1 czerwca.

d1bfy07

Podziel się opinią

Share
d1bfy07
d1bfy07