Trwa ładowanie...
d16wfig
d16wfig

MSP na początku marca zaprosi do składania ofert na Ruch (opis2)

25.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa w pierwszym tygodniu marca opublikuje zaproszenie do składania ofert, a następnie negocjacji w celu zakupu 56,85 proc. akcji...
Share
d16wfig

25.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa w pierwszym tygodniu marca opublikuje zaproszenie do składania ofert, a następnie negocjacji w celu zakupu 56,85 proc. akcji Ruchu - podał resort w komunikacie.

Zbigniew Jakubas potwierdza zainteresowanie prywatyzacją Ruchu.

"Ministerstwo Skarbu Państwa przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnego etapu prywatyzacji spółki RUCH S.A. W związku z tym, w pierwszym tygodniu marca, na stronie internetowej MSP oraz w dzienniku Rzeczpospolita opublikowane zostanie zaproszenie do składania ofert, a następnie negocjacji w celu zakupu akcji RUCH S.A. będących w posiadaniu Skarbu Państwa" - napisano.

d16wfig

Skarb Państwa posiada obecnie 56,85 proc. akcji Ruchu.

Na pytanie, czy MSP będzie preferowało inwestorów finansowych, czy branżowych, rzecznik resortu Maciej Wewiór odpowiedział PAP: "Musimy zobaczyć, kto złoży oferty. Nie ma w tej chwili preferencji".

Rzecznik prasowy MSP zaznaczył, że transakcja musi odbyć się w drodze wezwania.

Pod koniec września Hubert Łaszkiewicz, wiceminister Skarbu Państwa zapowiadał, że sprzedaż posiadanego przez MSP pakietu akcji Ruch ma nastąpić do połowy 2010 roku.

Doradcą przy prywatyzacji kolportera prasy jest konsorcjum BAA Polska oraz Kancelaria Adwokacka Piotr Kuliński, Joanna Jaczewska-Zimińska, Dorota Kulińska.

Ruchem od dawna zainteresowany jest Zbigniew Jakubas, który w czwartek podtrzymał chęć uczestniczenia w prywatyzacji spółki.

"Podtrzymuję swoje zainteresowanie uczestnictwem w prywatyzacji Ruchu" - powiedział PAP Jakubas. (PAP)

epo/ ana/

d16wfig

Podziel się opinią

Share
d16wfig
d16wfig