Trwa ładowanie...
d2x00ga

MSP nie wyklucza obniżek cen gazu, jeżeli surowiec w Europie Zachodniej będzie znacząco taniał

07.12. Tarnów (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa spodziewa się, że ceny gazu w Polsce mogą dalej spadać, jeżeli surowiec będzie znacząco taniał na giełdach Europy Zachodniej -...

Share
d2x00ga

07.12. Tarnów (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa spodziewa się, że ceny gazu w Polsce mogą dalej spadać, jeżeli surowiec będzie znacząco taniał na giełdach Europy Zachodniej - poinformował minister Mikołaj Budzanowski na piątkowej konferencji.

"Udało się zmienić formułę cenową (na dostawy gazu od Gazpromu - PAP). Ceny będą teraz ustalane nie tylko na podstawie notowań ropy naftowej, ale również giełdowych cen gazu w Europie Zachodniej, głównie w Holandii i Niemczech" - powiedział minister.

"Jeżeli okaże się, że giełdowa cena gazu w Europie Zachodniej spadnie znacząco wiosną bądź latem 2013 r. lub sukcesywnie wiosną lub latem 2014 r. to pojawi się miejsce na kolejne obniżki cen gazu" - dodał.

d2x00ga

Pod koniec listopada PGNiG złożyło wniosek taryfowy do Urzędu Regulacji Energetyki, zgodnie z którym od pierwszego stycznia 2013 roku rachunki za dostarczany gaz dla gospodarstw domowych spadną o ok. 10 proc, a dla przemysłu o ok. 3 proc. Wcześniej w rozmowach z Gazpromem spółka wynegocjowała znaczącą obniżkę (sama spółka wskazuje, że jest ona ponad 10-procentowa) ceny gaz w kontrakcie jamalskim. Ze strony przemysłu pojawiły się głosy, że proponowana przez PGNiG obniżka ceny jest za niska. (PAP)

morb/ kuc/ dan/

d2x00ga

Podziel się opinią

Share
d2x00ga
d2x00ga