Trwa ładowanie...
d273i5w
26-02-2016 14:43

MSP: Nowy podmiot nadzorujący spółki SP ma powstać do połowy 2017 r.

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - Nowy podmiot nadzorujący spółki Skarbu Państwa, który zastąpi Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) powstanie do połowy przyszłego roku, poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

d273i5w
d273i5w

"Postanowiliśmy, że w nowym podmiocie - tym, który powstanie najpóźniej do połowy przyszłego roku znajdą się najważniejsze spółki Skarbu Państwa, a głównym celem tego podmiotu będzie wzrost ich wartości" - powiedział Jackiewicz podczas konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu 100 dni prac resortu.

Wskazał, że w nowym podmiocie znajdą się takie podmioty, jak KGHM, Grupa Azoty, PLL Lot, PKO Bank Polski, PZU oraz być może spółki energetyczne, w zależności od wyniku konsultacji z ministrem energii.

"Chcemy, żeby ten podmiot był traktowany jako jedna duża grupa kapitałowa Skarbu Państwa" - powiedział minister.

Jackiewicz wyjaśnił, że szczegółowa forma prawna nowego podmiotu nie została jeszcze określona. Dodał też, że wzmocnieniu nadzoru będzie służyło również wzmocnienie roli Prokuratorii Generalnej.

W ramach przygotowań do powstania nowego podmiotu, MSP wyróżniło 19 obszarów, w ramach których będzie konsolidować spółki. Dodatkowo, wyszczególniono spółki, które powinny ulec likwidacji oraz te, w których Skarb Państwa posiada jedynie niewielki udział, który powinien zostać sprzedany.

(ISBnews)

d273i5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d273i5w