Trwa ładowanie...
d133nrk

MSP otrzymało dwie oferty ws. kupna uzdrowiska Kraków Swoszowice

Dwie spółki złożyły w Ministerstwie Skarbu Państwa oferty na zakup ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Kraków Swoszowice, które prowadzi działalność leczniczą oraz rehabilitacyjną - poinformował w środę resort skarbu.

Share
d133nrk

Chodzi o firmy: STP Investment S.A. z Bochni oraz G.V.M. Carint Investment sp. z o.o. z Krakowa.

Negocjacje z inwestorami dotyczą głównie ceny za zbywane udziały oraz proponowanego programu rozwoju spółki. Program ten obejmuje m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału przedsiębiorstwa.

Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. udziałów.

d133nrk

Skarb Państwa posiada udziały w 25 uzdrowiskach, z czego 24 to jednoosobowe spółki SP; 20 proc. akcji ma natomiast w Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym Szczawnica.

Z prywatyzacji na razie mają być wyłączone uzdrowiska: Krynica-Żegiestów, Świnoujście, Ciechocinek, Lądek-Długopole, Kołobrzeg, Rymanów i Busko-Zdrój. Przewiduje to rozporządzenie ministra skarbu z 12 listopada 2008 roku w sprawie wykazu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonych w formie jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, które nie będą podlegać prywatyzacji.

Spośród siedmiu spółek wyłączonych z prywatyzacji, jedna - uzdrowisko Krynica-Żegiestów - zakończyła 2008 rok ujemnym wynikiem finansowym netto w wysokości ok. 1,5 mln zł. Pozostałe sześć uzdrowisk odnotowały zysk w 2008 roku, podczas gdy 2007 rok zamknęły stratą.

d133nrk

Podziel się opinią

Share
d133nrk
d133nrk