Trwa ładowanie...
d1ah9xv
d1ah9xv

MSP: Paweł Gruza nowym wiceministrem skarbu (aktl.)

# dochodzi komentarz MSP #
Share
d1ah9xv

26.04. Warszawa (PAP) - Premier Beata Szydło powołała Pawła Gruzę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował we wtorek resort skarbu. W ciągu najbliższych kilku dni ma się rozstrzygnąć, czym będzie zajmował się nowy wiceszef MSP.

"Kwestia podziału kompetencji, w związku ze zmianami w kierownictwie MSP, zostanie uregulowana w ciągu najbliższych kilku dni" - poinformowało biuro prasowe MSP, pytane przez PAP, za co będzie odpowiadał nowy wiceminister skarbu.

Jak podkreśliło MSP, Paweł Gruza jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. "Posiada szerokie doświadczenie zawodowe. Zarządzał wieloma interdyscyplinarnymi projektami dla firm z sektora przemysłowego i finansowego. W latach 2000-2006 pracował w firmach doradczych Arthur Andersen i Ernst&Young. Od 2007 roku był wspólnikiem i członkiem zarządu MMR Consulting sp. z o.o., a w lipcu 2014 r. został partnerem w polskiej kancelarii doradztwa podatkowego GWW Tax" - podał resort.

d1ah9xv

"Jest współautorem pierwszego komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (1999) oraz współautorem pierwszego w Polsce komentarza do unijnych dyrektyw w sprawie VAT (). Jest także autorem artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz prasie ekonomicznej" - zaznaczyło MSP.

Gruza jest też ekspertem Fundacji Republikańskiej z zakresu finansów i gospodarki; w styczniu 2016 r. został powołany do jej zarządu.

d1ah9xv

Podziel się opinią

Share
d1ah9xv
d1ah9xv