Trwa ładowanie...
d45b8ow

MSP podpisało z JSW warunkową umowę sprzedaży Victorii za 413,9 mln zł (opis)

05.10. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało z Jastrzębską Spółką Węglową warunkową umowę sprzedaży 85 proc. akcji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria za...

d45b8ow
d45b8ow

05.10. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało z Jastrzębską Spółką Węglową warunkową umowę sprzedaży 85 proc. akcji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria za 413,9 mln zł - poinformował resort skarbu na swojej stronie internetowej.

"Przeniesienie własności akcji nastąpi po uzyskaniu przez JSW ostatecznej decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji" - napisano w komunikacie.

JSW złożyło już wniosek w sprawie przejęcia Victorii do UOKiK.

Prezes JSW Jarosław Zagórowski mówił we wtorek PAP, że oczekuje zgody UOKiK przed końcem 2011 roku.

d45b8ow

Umowa zawarta między MSP i JSW zawiera m.in. zobowiązanie JSW do zrealizowania inwestycji w Victorii w kwocie co najmniej 220 mln zł w okresie 60 miesięcy od dnia zamknięcia transakcji.

JSW podpisała również z przedstawicielami pracowników pakiet socjalny, zawierający m.in. gwarancje utrzymania zatrudnienia w Victorii.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria to największy producent koksu odlewniczego w Polsce (85 proc. udziału w rynku) i jeden z czterech największych w Europie (35 proc. udziału w rynku).

Produkuje koks odlewniczy o bardzo wysokich parametrach jakościowych (specjalny koks odlewniczy Kęsy S I z granulacją 90-250 mm). W 2010 roku WZK Victoria wyprodukowały ok. 0,5 mln ton koksu odlewniczego i 0,1 mln ton koksu metalurgicznego wykorzystując do tego 5 baterii koksowniczych.

WZK Victoria produkuje koks na potrzeby takich sektorów gospodarki jak odlewnictwo (ok. 90 proc. sprzedaży), czy przemysł materiałów izolacyjnych (np. wełna mineralna). (PAP)

pr/ jtt/

d45b8ow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b8ow