Trwa ładowanie...
d3h4wsl
gpw
12-12-2008 10:38

MSP rozmawia z jednym z inwestorów zainteresowanych kupnem akcji GPW - Chyczewski

12.12.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa rozpoczęło
techniczne rozmowy z jednym z inwestorów zainteresowanych kupnem
akcji Giełdy Papierów Wartościowych. MSP chce, by w...

Share
d3h4wsl

12.12.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa rozpoczęło techniczne rozmowy z jednym z inwestorów zainteresowanych kupnem akcji Giełdy Papierów Wartościowych. MSP chce, by w akcjonariacie GPW był jeden dominujący inwestor i kilku innych inwestorów oraz, by w przyszłości GPW była notowana na giełdzie.

"Rozmowy techniczne zostały podjęte. Dwa dni temu odbyło się w Paryżu spotkanie z jednym z funduszy zainteresowanych objęciem akcji GPW. Jest to inwestor, który inwestuje w giełdy" - powiedział w wywiadzie dla telewizji TVN CNBC Biznes wiceminister skarbu Michał Chyczewski.

Dodał, że docelowo po prywatyzacji GPW w jej akcjonariacie powinien znaleźć się jeden dominujący inwestor.

"Myślę, że można oczekiwać, iż będzie jeden inwestor dominujący i kilku innych inwestorów, typu fundusze arabskie" - powiedział Chyczewski.

d3h4wsl

"Na etapie preselekcji inwestorów i potem negocjowania umowy prywatyzacyjnej chcemy w sposób szczególny przywiązywać wagę do pewnych zobowiązań, które inwestor na siebie weźmie" - dodał.

Wiceminister poinformował także, że MSP chce prywatyzować GPW w takim modelu, by zapewnić jej rozwój jako rynku regionalnego.

Według wiceministra skarbu, MSP nie wyklucza notowania GPW na giełdzie w przyszłości, jednak nie stanie się to na obecnym etapie prywatyzacji.

"W pierwszym kroku, w którym zostanie sprzedany pakiet większościowy, IPO nie będzie" - powiedział Chyczewski.

d3h4wsl

"Myślę, że Skarb Państwa tak pokieruje prywatyzacją GPW, by w przyszłości trafiła ona na giełdę" - dodał.

Przedstawiciele MSP informowali w tym tygodniu, że do prywatyzacji GPW może dojść w połowie 2009 roku.

Resort przygotowuje obecnie nową strategię prywatyzacyjną dla GPW.

"Trwają ostatnie uzupełnienia nowej strategii. O szczegółowych planach poinformujemy w styczniu" - powiedział Chyczewski.

Pierwotnie plan prywatyzacji GPW zakładał prywatyzację w dwóch etapach z zachowaniem przez Skarb Państwa po pierwszym etapie większości udziałów. Obecna koncepcja przewiduje, że Skarb Państwa wyzbyłby się większości już na pierwszym etapie. (PAP)

pam/ osz/

d3h4wsl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4wsl