Trwa ładowanie...
d3aaut0

MSP rozważa sprzedaż akcji PKO BP we wtórnej ofercie publicznej - źródło

15.12. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa sprzedaż akcji PKO BP we wtórnej ofercie publicznej (Secondary Public Offering ) - wynika z nieoficjalnych informacji...

Share
d3aaut0

15.12. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa sprzedaż akcji PKO BP we wtórnej ofercie publicznej (Secondary Public Offering ) - wynika z nieoficjalnych informacji PAP, pochodzących z kilku źródeł rynkowych.

"Wtórna oferta publiczna PKO BP jest jednym ze scenariuszy rozpatrywanych przez MSP" - powiedziało PAP źródło rynkowe.

Rzecznik resortu Maciej Wewiór nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tym informacjom.

d3aaut0

"Mamy trzyletni plan sprzedaży akcji PKO BP. Decyzja, kiedy i jak to nastąpi, jeszcze nie zapadła" - powiedział rzecznik pytany o ewentualne SPO PKO BP.

Pod koniec lipca premier Donald Tusk powiedział, że w wieloletni plan finansowy rządu nie wyklucza sprzedaży akcji PKO BP, ale tak, by Skarb Państwa utrzymał minimum 25 proc. akcji w ich kapitale zakładowym. Obecnie w PKO BP resort wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego ma łącznie 51,2 proc. akcji.

Minister Aleksander Grad w powiedział w ubiegłym tygodniu w wywiadzie dla PAP, że sprzedaż akcji PKO BP nie nastąpi w 2010 roku.

Wcześniej minister skarbu informował PAP, że resort może w 2011 roku sprzedać część akcji PKO BP z zaplanowanego do 2013 roku obniżenia zaangażowania SP do poziomu 25 proc. plus. Grad zaznaczył wówczas, że akcje PKO BP mają trafić do rozproszonego akcjonariatu, a nie do inwestora strategicznego.

Ewa Pogodzińska i Grzegorz Suteniec (PAP)

epo/ gsu/

d3aaut0

Podziel się opinią

Share
d3aaut0
d3aaut0