Trwa ładowanie...
d9jllbo

MSP zadowolone z pracy prezesa KGHM, nie widzi powodów do jego odwołania - Gawlik

16.12. Warszawa (PAP) - MSP jest zadowolone z pracy prezesa KGHM, Herberta Wirtha i nie widzi powodów do jego odwołania - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu państwa...

Share
d9jllbo

16.12. Warszawa (PAP) - MSP jest zadowolone z pracy prezesa KGHM, Herberta Wirtha i nie widzi powodów do jego odwołania - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik.

"Jestem zadowolony z tego co się dzieje w spółce, nie widzę powodów, aby odwoływać prezesa Herberta Wirtha. Działania zarządu na przestrzeni kadencji prezesa oceniam jako dobre, ale oczywiście decyzja o wyborze prezesa czy zarządu leży w gestii rady nadzorczej, która jest tutaj autonomiczna" - powiedział Gawlik.

Pozytywnie ocenił także plany przejęcia kanadyjskiej Quadry.

"Jeśli chodzi o kwestię przejęcia Quadry, to moim zdaniem spadek kursu jaki zanotowała spółka po tej informacji był nieuzasadniony, to jest znakomity projekt i dobre działanie w sferze akwizycji. Pozyskiwanie złóż jest dobre" - dodał wiceminister.

Piątkowa prasa spekulowała, że według źródeł zbliżonych do rządowych rozważana jest zmiana na stanowisku szefa KGHM. (PAP)

bg/ pel/ bas/ ana/

d9jllbo

Podziel się opinią

Share
d9jllbo
d9jllbo