Trwa ładowanie...
d3b0126

MSW: min. Cichocki wizytował przejście graniczne w Medyce (komunikat)

...

d3b0126
d3b0126

01.06. Warszawa - MSZ informuje:

7 dni do EURO 2012 - szef MSW w Medyce.

Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, Piotr Stachańczyk, sekretarz stanu w MSW oraz gen. Dominik Tracz, komendant główny Straży Granicznej sprawdzili dziś (1 czerwca br.) przygotowania służb granicznych do odprawy kibiców podczas EURO 2012 na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Minister Jacek Cichocki zaapelował do kibiców, by przekraczając granicę zewnętrzną UE mieć przy sobie paszport.

Minister Jacek Cichocki bardzo dobrze ocenił przygotowanie przejścia granicznego w Medyce do EURO 2012 przez polskie i ukraińskie służby: Straż Graniczną oraz Służbę Celną. Szef MSW podkreślił, że "służby przygotowały nowatorskie procedury odprawy, dzięki którym kibice polscy, ukraińscy i goście z zagranicy będą mogli sprawnie poruszać się pomiędzy gospodarzami turnieju".

d3b0126

"Staraliśmy się przeanalizować wszystkie okoliczności, które mogą się zdarzyć na przejściach granicznych. Służby polskie i ukraińskie, które będą w czasie turnieju pracować wspólnie, są na to przygotowane" - podkreślił wiceminister Piotr Stachańczyk.

Minister Jacek Cichocki oraz wiceminister Piotr Stachańczyk zwrócili się do kibiców z apelem, by przekraczając granicę zewnętrzną UE mieć przy sobie dokument paszportowy. "Proszę pamiętać, że na tej granicy niezbędny jest paszport. Osoby bez paszportu nie będą mogły przekroczyć granicy, nawet posiadając ze sobą bilet na mecz odbywający się w ramach EURO 2012" - podkreślał minister Jacek Cichocki. Bilet na mecz nie będzie uprawniał do przekroczenia granicy z Ukrainą.

Komendant główny Straży Granicznej poinformował o działaniach podjętych przez Straż Graniczną w związku z przygotowaniami do EURO 2012, w tym o rozwiązaniu "one stop", czyli kontroli w jednym miejscu. Ułatwieniem dla kibiców przekraczających granice na czas turnieju będzie wprowadzenie wspólnych odpraw służb polskich i ukraińskich, co przyspieszy kontrole graniczne. Dla kibiców uruchomione zostaną również specjalne pasy ruchu tzw. pasy EURO 2012 ("zielone korytarze").

Czas przekraczania granicy zewnętrznej, z uwagi na wiele usprawnień zastosowanych przez Straż Graniczną, będzie maksymalnie skrócony - zapewnił komendant główny Dominik Tracz.

Wcześniej, 23 kwietnia br. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych był na przejściu granicznym w Świecku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d3b0126
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b0126