Trwa ładowanie...
d6nk82c

MSW: Mirosław Rutecki nowym komendantem PSP w Olsztynie (komunikat)

...

Share
d6nk82c

30.10. Warszawa - MSW informuje:

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, z dniem 1 listopada powołał na stanowisko komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. brygadiera Mirosława Ruteckiego.

Decyzją szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza st. brygadier Mirosław Rutecki od piątku (1 listopada) obejmie stanowisko komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Od 3 października st. brygadier Mirosław Rutecki pełnił już obowiązki warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

St. brygadier Mirosław Rutecki urodził się 5 lutego 1962 r. w Działdowie. Swoją karierę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął ponad 30 lat temu, wstępując w 1982 r. jako słuchacz - podchorąży do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Mławie. W latach 1992-1998 był komendantem rejonowym PSP w Mławie, a w roku 1999 został tam komendantem powiatowym. W lipcu 2009 r. objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Przez ostatni miesiąc pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego.

d6nk82c

St. brygadier Mirosław Rutecki ukończył studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu oraz "Wyższy Kurs Obronny" na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Nowy komendant wojewódzki PSP w Olsztynie jest również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej (od 1987 r.).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

aja/

d6nk82c

Podziel się opinią

Share
d6nk82c
d6nk82c