Trwa ładowanie...
d2cp1bl

MSW: nowi zastępcy w BOR (komunikat)

...
Share
d2cp1bl

25.01. Warszawa - MSW informuje:

Dziś (25 stycznia br.) minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki powołał pułkownika Krzysztofa Klimka oraz pułkownika Mirosława Depko na stanowiska zastępców szefa Biura Ochrony Rządu.

Pułkownik Krzysztof Klimek został powołany na miejsce generała Pawła Bielawnego, który do tej pory pozostawał w dyspozycji szefa Biura Ochrony Rządu. Zgodnie z art. 26 ustawy z 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu okres pozostawania funkcjonariusza w dyspozycji nie może być dłuższy niż dwanaście miesięcy. Generał Paweł Bielawny pozostawał w dyspozycji w związku z toczącą się przeciwko niemu sprawą prokuratorską. Sprawa jest nadal w toku. W związku z tym, że funkcjonariusz BOR nie może pozostawać w dyspozycji szefa BOR dłużej niż rok, minister Jacek Cichocki zdecydował o powołaniu pułkownika Krzysztofa Klimka na stanowisko zastępcy szefa BOR. Pułkownik Krzysztof Klimek dotychczas pełnił funkcję szefa ochrony premiera RP.

d2cp1bl

Natomiast pułkownik Mirosław Depko zastąpił na stanowisku wiceszefa Biura Ochrony Rządu generała bryg. Jerzego Matusika, który przechodzi na emeryturę. Pułkownik Mirosław Depko ma długoletnie doświadczenie w kierowaniu przedsięwzięciami logistycznymi realizowanymi przez Biuro Ochrony Rządu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d2cp1bl

Podziel się opinią

Share
d2cp1bl
d2cp1bl