Trwa ładowanie...
d4bcwe4
prawo

MSW ws. projektu ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności (komunikat)

...

Share
d4bcwe4

13.12. Warszawa - MSW informuje:

Dziś (13 grudnia br.) Rada Ministrów przyjęła projekt zmiany ustawy o ewidencji ludności. Przyjęty przez Radę Ministrów projekt przewiduje przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy o rok, tj. na 1 stycznia 2013 r.

Ustawa o ewidencji ludności zakłada zmianę sposobu wprowadzania danych do rejestru PESEL. W miejsce obecnego, opartego na pośrednictwie wielu instytucji (urząd stanu cywilnego - organ ewidencji ludności - wojewoda - PESEL), projekt zakłada wprowadzenie bezpośredniej komunikacji z rejestrem.

d4bcwe4

Zastosowanie nowego rozwiązania, polegającego na zapewnieniu bezpośredniego dostępu do rejestru PESEL, jest przedsięwzięciem złożonym pod względem organizacyjnym i technicznym. Ponadto system ten łączy kilka tysięcy użytkowników. Zmiana terminu wejścia w życie ustawy da gwarancję prawidłowej realizacji nowych rozwiązań.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d4bcwe4

Podziel się opinią

Share
d4bcwe4
d4bcwe4