Trwa ładowanie...
d2j6rr9

MSW: wypoczywajmy bezpiecznie nad wodą (komunikat)

...

d2j6rr9
d2j6rr9

24.07. Warszawa - Rzecznik prasowy MSW informuje:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i służby cały czas apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Z policyjnych statystyk wynika, że od początku lipca utonęły łącznie 123 osoby. Do śmiertelnych wypadków dochodzi najczęściej w weekendy - podczas ostatnich dwóch dni weekendowych utonęło w sumie 5 osób. Zdecydowanie więcej utonięć służby notują w trakcie upalnych, letnich dni - tylko drugiego lipcowego weekendu utonęło w sumie 35 osób. Meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni wzrost temperatur, dlatego pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

Coraz częściej ofiary utonięć to dzieci i młodzież, przebywające nad wodą w ramach letniego wypoczynku. Dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i podległe służby cały czas apelują o rozwagę oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci bawiące się w wodzie oraz na brzegach rzek i zbiorników wodnych.

Pierwsze weekendy wakacji były wyjątkowo tragiczne: podczas ubiegłego weekendu (21-22 lipca br.) utonęło 5 osób. Wcześniej (14 - 15 lipca br.) utonęły 4 osoby, (7-8 lipca br.) utonęło 35 osób, a (30 czerwca-1 lipca br.) życie w wypadkach nad wodą straciło 26 osób.

d2j6rr9

Przyczyny tragedii to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, a także kąpiel w miejscach niestrzeżonych. Niestety do utonięć dochodzi także w związku z wcześniejszym spożywaniem alkoholu.

Policja apeluje, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Nigdy nie należy również wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mzag/

d2j6rr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j6rr9