Trwa ładowanie...
d2jya7m

MSWiA: polscy strażacy wyjadą do Rosji (komunikat)

...

Share
d2jya7m

06.08. Warszawa - Wydział Komunikacji i Promocji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje:

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji podjął decyzję o wyjeździe grupy polskich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej do Rosji. Wezmą udział w akcji gaszenia pożarów lasów, które od lipca nękają okolice stolicy Rosji.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej wyjadą do Rosji jutro (7 sierpnia br.) w godzinach popołudniowych. W akcji wezmą udział strażacy z Mazowsza, Śląska, Opolszczyzny, Lubelszczyzny, Podlasia, województw: kujawsko-pomorskiego i lubuskiego oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Do Rosji pojedzie łącznie 5 dowódców. Specjalny batalion gaśniczy PSP będzie liczył 155 osób. Akcja będzie na miejscu koordynowana przez służby ratownicze Federacji Rosyjskiej.

Strażacy wezmą ze sobą specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

d2jya7m

Grupa ratownicza z udziałem polskich strażaków wyjedzie jutro (7 sierpnia br.) o godz. 14.00 spod jednostki ratowniczo-gaśniczej przy ul. Pułaskiego 73 w Suwałkach. Następnie kolumną będzie poruszać się w kierunku granicy z Litwą. O godz. 16.00 przejadą przez przejście graniczne Budzisko-Kalwarija. Dalej tranzytem przez terytorium Republiki Litewskiej i terytorium Republiki Łotewskiej uda się na terytorium Rosji.

Akcja będzie trwała 2 tygodnie. Strażacy powrócą do kraju 21 sierpnia br.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d2jya7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jya7m
d2jya7m