Trwa ładowanie...
d447jh0
d447jh0

MSWiA: Rada Europy o sytuacji Romów (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d447jh0

15.10. Warszawa - MSWiA informuje:

Od 18 do 21 października br. we Wrocławiu odbywać się będzie 30. posiedzenie Komitetu Ekspertów Rady Europy ds. Romów i Osób Wędrujących. W konferencji inaugurującej posiedzenie udział weźmie Tomasz Siemoniak, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas 30. posiedzenia Komitetu Ekspertów w stolicy Dolnego Śląska spotkają się przedstawiciele krajów członkowskich Rady Europy, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, m.in. Komisji Europejskiej (EC), Parlamentu Europejskiego (EP) oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OSCE).

d447jh0

Na spotkaniach Komitetu omawiane są kwestie dotyczące między innymi: edukacji, zdrowia, udziału Romów w życiu publicznym, dostępu do rynku pracy, zwalczania dyskryminacji, problematyki migracji.

Posiedzenia Komitetu Ekspertów ds. Romów i Osób Wędrujących odbywają się dwa razy w roku. Sesja wiosenna odbywa się w siedzibie Rady Europy w Strasburgu, natomiast sesja jesienna w jednym z państw członkowskich Rady Europy.

Podczas wizyty członkowie Komitetu Ekspertów mają okazję spotkać się z lokalną społecznością romską w miejscu jej zamieszkania. Dzięki temu możliwe jest skonfrontowanie stanowisk przedstawianych przez administrację publiczną ze stanowiskiem przedstawicieli społeczności romskiej. W Polsce Komitet spotka się z Romami na wrocławskim Brochowie.

Konferencja inaugurująca 30. posiedzenie Komitetu Ekspertów Rady Europy ds. Romów i Osób Wędrujących rozpocznie się 18 października br. o godzinie 9.00 w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wezmą w niej udział przedstawiciele: Rady Europy, administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz przestrzegania praw człowieka, w tym organizacje zrzeszające Romów.

d447jh0

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną działania realizowane w ramach Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce oraz informacje o "komponencie romskim" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Przedstawiona zostanie także publikacja Rady Europy pt. "Rada Europy i Romowie: 40 lat działań".

Współorganizatorami konferencji są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rada Europy oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d447jh0

Podziel się opinią

Share
d447jh0
d447jh0