Trwa ładowanie...
d1tvkea

MSZ: 20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy (komunikat)

...

d1tvkea
d1tvkea

20.06. Warszawa - MSZ informuje:

Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Światowy Dzień Uchodźcy w grudniu 2000 roku. Celem Światowego Dnia Uchodźcy jest zwrócenie uwagi publicznej na bardzo trudną sytuację uchodźców na świecie i podkreślenie znaczenia szczególnej pomocy, której potrzebują.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych regularnie wspiera działania humanitarne na rzecz uchodźców w krajach rozwijających się. Corocznie przekazuje środki na dofinansowanie działalności Agendy Narodów Zjednoczonych do spraw Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA).

W 2011 roku MSZ udzieliło wsparcia finansowego dla operacji humanitarnych Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) w Libii w wysokości ok. 1 mln zł oraz w Sudanie Południowym na kwotę 1,1 mln zł. W tym samym roku, za pośrednictwem fundacji, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zrealizowano ze środków MSZ projekt humanitarny o wartości 500 tysięcy zł na rzecz uchodźców somalijskich cierpiących w skutek klęski głodu w ich kraju.

d1tvkea

Na prośbę UNHCR, Polska zorganizowała także szkolenie dla przedstawicieli władz tunezyjskich oraz Tunezyjskiego Czerwonego Półksiężyca na temat budowania narodowego systemu opieki nad uchodźcami.

W 2012 r. MSZ sfinansuje dwa projekty na rzecz uchodźców syryjskich w Jordanii i Libanie o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł. Projekty realizowane będą przez Caritas Polska i Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Wsparcie dla uchodźców udzielane przez MSZ finansowane jest z programu Polska Pomoc.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d1tvkea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tvkea