Trwa ładowanie...
d1rcozq

MSZ: Artur Nowak-Far podsekretarzem stanu ds. prawnych i traktatowych (komunikat)

...

Share
d1rcozq

02.04. Warszawa - MSZ informuje:

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał prof. Artura Nowaka-Fara na stanowisko podsekretarza stanu ds. prawnych i traktatowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Prof. Nowak-Far odebrał 2 kwietnia nominację z rąk ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Na stanowisku podsekretarza stanu ds. prawnych i traktatowych w MSZ zastąpi prof. Macieja Szpunara.

Artur Nowak-Far jest profesorem nadzwyczajnym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie prawa gospodarczego UE. Prof. Nowak-Far urodził się w 1967 r., studiował prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Był stypendystą Komisji Europejskiej na Uniwersytecie Kopenhaskim, Fundacji Kościuszkowskiej na DePaul University w Chicago. W 1996 r. otrzymał stopień naukowy doktora na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a w 2001 r. uzyskał habilitację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

d1rcozq

Prof. Nowak-Far jest członkiem rady naukowej programu ministra rolnictwa "Poznaj dobrą żywność", członkiem-założycielem Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego oraz członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Prof. Nowak-Far jest autorem licznych ekspertyz i opinii z zakresu prawa europejskiego i ekonomicznej analizy prawa, m.in. dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Sejmu, Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Zna języki: angielski, duński, rosyjski, niemiecki, czeski. Żonaty, dwoje dzieci.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq