Trwa ładowanie...
d23ueya

MSZ: brukselskie spotkanie szerpów (komunikat)

...

Share
d23ueya

03.10. Warszawa - MSZ informuje:

Polityka ekonomiczna oraz reforma Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW) były głównymi tematami spotkania sekretarza stanu w MSZ Piotra Serafina na spotkaniu szerpów - doradców ds. europejskich szefów państw i rządów Unii Europejskiej. Rozmowy w Brukseli 3 października poprzedziło spotkanie koordynacyjne szerpów z Węgier, Czech i Słowacji, z którymi Polska współpracuje w ramach Grupy Wyszehradzkiej (V4).

- Dzisiejsze spotkanie to przygotowanie do grudniowej Rady Europejskiej, na której powinny zapaść decyzje w odniesieniu do Instrumentu na rzecz Konkurencyjności oraz Konwergencji i Mechanizmu Solidarności - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. Dodał, że celem tych mechanizmów jest wsparcie państw UE znajdujących się w trudnej sytuacji w podejmowaniu reform. - Uważamy, że opracowanie wspólnej diagnozy ekonomicznej nie tylko strefy euro, ale także krajów z perspektywą przyjęcia wspólnej waluty, będzie korzystne dla prowadzenia polityki ekonomicznej w UE - zwrócił uwagę wiceminister Serafin.

d23ueya

Wiceszef polskiej dyplomacji podkreślił, że Polska, jako kraj z perspektywą przyjęcia wspólnej waluty (pre-ins), chce wpływać na przyszły kształt UGW. - Jakiekolwiek nowo uzgadniane rozwiązania powinny być otwarte dla państw spoza strefy euro - powiedział wiceminister Serafin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d23ueya

Podziel się opinią

Share
d23ueya
d23ueya