Trwa ładowanie...
drsa1k5
msz

MSZ: "Het Nieuwsblad" przeprasza za "polski obóz" (komunikat)

...

Share
drsa1k5

10.04. Warszawa - MSZ informuje:

Dzięki natychmiastowej interwencji polskiej Ambasady w Brukseli, flamandzkojęzyczny dziennik "Het Nieuwsblad" przeprosił za użycie w swoim artykule nieprawidłowego sformułowania "polski obóz zagłady Auschwitz". Opublikował również na swoich łamach sprostowanie.

Błędne wyrażenie zostało użyte 9 kwietnia w artykule pt. "Niemcy polują na pięćdziesięciu byłych nazistów", dotyczącym śledztwa w Niemczech w sprawie byłych strażników niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. W dniu publikacji polska Ambasada napisała do redaktora naczelnego dziennika oraz jego zastępców list interwencyjny z żądaniem zamieszczenia sprostowania. Jeszcze tego samego dnia redaktor naczelny "Het Nieuwsblad" przesłał Ambasadzie list z przeprosinami, a w kolejnym wydaniu dziennika zostało zamieszczone sprostowanie o następującej treści:

drsa1k5

"We wczorajszej gazecie (artykuł "Niemcy polują na pięćdziesięciu byłych nazistów") pojawiło się stwierdzenie "polski obóz zagłady Auschwitz". Nie jest to prawidłowe. Auschwitz był niemieckim obozem zagłady na terenie Polski. Przepraszamy"

To już kolejna w tym roku interwencja w dzienniku "Het Nieuwsblad". W lutym, po interwencji Ambasady, gazeta opublikowała sprostowanie dotyczące tekstu z 26 stycznia, w którym również pojawiło się określenie "polski obóz zagłady".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

drsa1k5

Podziel się opinią

Share
drsa1k5
drsa1k5