Trwa ładowanie...
dv9yc9s

MSZ: Jerzy Pomianowski otworzył konferencję nt. Białorusi (komunikat)

...

dv9yc9s
dv9yc9s

08.03. Warszawa - MSZ informuje:

O wsparciu przez Polskę procesów demokratyzacyjnych na Białorusi i potencjale białoruskiego społeczeństwa mówił podsekretarz stanu w MSZ Jerzy Pomianowski otwierając konferencję "Rewolucja w imię wolności. Zapomniany gen Białorusinów?" 8 marca na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. "Polska od początku przemian na Białorusi była zainteresowana wsparciem procesów demokratyzacyjnych w tym kraju. Bliskie relacje pomiędzy Białorusią i Polską wynikają ze wspólnych doświadczeń historycznych, kulturowych oraz z relacji sąsiedzkich" - mówił wiceminister Pomianowski.

Wiceminister mówił, że Polsce zależy na jak najlepszych relacjach z Białorusią. Polska wspiera nie tylko obywateli Białorusi poprzez programy edukacyjne (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, program im. Konstantego Kalinowskiego), umożliwia również organizacjom białoruskim, które z uwagi na represje nie mają możliwości realizowania swojej działalności na terenie Białorusi, do funkcjonowania na terenie Polski (Informacyjne Biuro Solidarności z Białorusią, Karta 97, Białorusi Dom). Polska wspiera też niezależne media na Białorusi. "Ze środków MSZ współfinansowana jest działalność telewizji Biełsat, jedynego niezależnego kanału telewizyjnego w języku białoruskim odbieranego na terytorium Białorusi" mówił wiceminister.

Podsekretarz stanu w MSZ Jerzy Pomianowski poruszył także kwestię pomocy rozwojowej oraz przedstawił nowy instrument przeznaczony do wsparcia demokracji jakim jest Europejski Fundusz na rzecz Demokracji.

W konferencji udział wzięli również przedstawiciele ośrodków akademickich z Polski i Białorusi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

dv9yc9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv9yc9s