Trwa ładowanie...
d4eqpfb

MSZ: Meat Trade News Daily usunęło ze swojej strony antypolskie teksty (komunikat)

...

Share
d4eqpfb

03.12. Warszawa - MSZ informuje:

Dzięki natychmiastowej interwencji polskiej ambasady w Argentynie portal Meat Trade News Daily usunął obraźliwe artykuły dotyczące Polaków i Polski. Ambasada kontaktowała się z wydawcą portalu telefonicznie, wystosowała również protest na piśmie, w którym zażądała usunięcia nieprawdziwych treści. Polscy dyplomaci domagali się również sprostowania i przeprosin.

Właściciel portalu po pierwszej interwencji odmówił poprawienia lub usunięcia treści. W dniu 3 grudnia, dzięki działaniom ambasady, mediów, społeczności żydowskiej mieszkającej w Argentynie, a także organizacji i instytucji polonijnych artykuł został usunięty z serwisu internetowego Meat Trade News Daily. Według informacji ambasady, redakcja serwisu otrzymała ponad 500 maili z protestami.

d4eqpfb

Szkalujące Polskę artykuły zawierające wiele historycznych kłamstw zostały opublikowane 29 i 30 listopada, po ogłoszeniu orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego rytualnego uboju zwierząt.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4eqpfb

Podziel się opinią

Share
d4eqpfb
d4eqpfb