Trwa ładowanie...
d2r00b0

MSZ: minister R. Sikorski o strategii UE w Rydze (komunikat)

...
Share
d2r00b0

07.09. Warszawa - MSZ informuje:

O strategicznej wizji UE mówił minister Radosław Sikorski 7 września w czasie panelu podsumowującego tegoroczną Konferencję Ryską. Spotkał się też z premierem Gruzji Bidziną Iwaniszwilim. W panelu Konferencji uczestniczyli również m.in. prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves oraz szef dyplomacji Szwecji Carl Bildt.

- Nie mamy deficytu dokumentów strategicznych, mamy kłopot ze strategicznymi działaniami - powiedział minister Sikorski. Podkreślił, że w Europie Zachodniej wciąż zbyt rzadko docenia się osiągnięcia "biednych kuzynów ze Wschodu", takie jak reformy przeprowadzone na Łotwie. Minister podkreślił rolę Partnerstwa Wschodniego i podpisania z sąsiadami umów stowarzyszeniowych. - Tak naprawdę wszystkie możliwe sukcesy polityki sąsiedztwa UE są na Wschodzie - podsumował minister Sikorski.

d2r00b0

W Rydze szef polskiej dyplomacji spotkał się z premierem Gruzji Bidziną Iwaniszwilim.

- Popieramy euroatlantyckie ambicje Gruzji. Cieszę się, że mogłem przekazać panu Premierowi, że jeśli Gruzja będzie gotowa i uda się parafować umowę stowarzyszeniową Gruzji z UE na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego, to Komisja Europejska obiecuje, że podpisanie umowy w życie będzie mogło nastąpić do końca jej kadencji (w 2014 r.).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

bk/

d2r00b0

Podziel się opinią

Share
d2r00b0
d2r00b0