Trwa ładowanie...
d3z7jmz

MSZ: oświadczenie ws. profanacji litewskiej flagi państwowej (komunikat)

...

Share
d3z7jmz

22.12. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo potępia akt profanacji flagi państwowej Litwy, którego dopuściło się w Wilnie dwóch obywateli RP. Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tego godnego pożałowania wybryku chuligańskiego.

Atakowanie symboli narodowych i państwowych jest nie do zaakceptowania w żadnej postaci. Jesteśmy przekonani, że incydent nie wpłynie na stan relacji polsko-litewskich, które chcemy rozwijać w duchu przyjaźni zgodnie z wielowiekową tradycją współistnienia i współpracy naszych narodów.

Korzystając z okazji składamy najlepsze życzeniu władzom i społeczeństwu Litwy z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku! Serdecznie gratulujemy Republice Litewskiej udanej prezydencji w Unii Europejskiej, która zakończy się 31 grudnia br.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d3z7jmz

Podziel się opinią

Share
d3z7jmz
d3z7jmz