Trwa ładowanie...
d388wfn

MSZ: polsko-albańskie rozmowy o integracji europejskiej w Tiranie (komunikat)

...

d388wfn
d388wfn

15.01. Warszawa - MSZ informuje:

O dwustronnej współpracy gospodarczej oraz integracji europejskiej Albanii rozmawiała 15 stycznia w Tiranie wiceminister Henryka Mościcka-Dendys. Wiceszefowa polskiej dyplomacji spotkała się z ministrem spraw zagranicznych Republiki Albanii Ditmirem Bushati, wiceministrem SZ Sokolem Dervishajem oraz wiceministrem integracji europejskiej Majlindem Lazimi.

Głównymi tematami rozmów był rozwój relacji dwustronnych, szczególnie współpracy gospodarczej oraz proces integracji europejskiej Albanii. Polska konsekwentnie udziela Albanii poparcia na jej drodze do UE, oferując wymianę doświadczeń na temat przygotowań administracji do integracji ze strukturami europejskimi.

Albania poczyniła znaczące postępy na drodze do integracji europejskiej. Doceniamy te osiągnięcia, zachęcamy do dalszych reform i konsekwentnie popieramy szybkie przyznanie jej statusu kraju kandydującego do UE - podkreśliła wiceminister Mościcka-Dendys.

W trakcie spotkania rozmawiano również o sytuacji w regionie Bałkanów Zachodnich.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d388wfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d388wfn