Trwa ładowanie...
d79cfwq

MSZ: polsko-argentyńska współpraca dwustronna (komunikat)

...

Share
d79cfwq

22.11. Warszawa - MSZ informuje:

Członkowie rodzin argentyńskich dyplomatów odbywających misję w Polsce będą mogli podejmować pracę w naszym kraju. Analogiczną możliwość będą mieli członkowie rodzin polskich dyplomatów w Argentynie. Umożliwia to porozumienie podpisane 22 listopada w Warszawie przez podsekretarz stanu Katarzynę Kacperczyk i podsekretarz stanu w Ministerstwie Stosunków Zagranicznych i Wyznań Argentyny Marię del Carmen Squeff.

Rozmowy dotyczyły także współpracy gospodarczej, a także w dziedzinie energetyki. - Wydobycie m.in. gazu łupkowego jest szansą dla obu naszych krajów - zadeklarowała wiceminister Kacperczyk, zachęcając partnerów argentyńskich do organizacji misji przedsiębiorców przy okazji kolejnej wizyty oficjalnej.

d79cfwq

Podczas spotkania wiceminister omówiły również współpracę w dziedzinie kultury oraz działalność Grupy Zadaniowej ds. Holokaustu. - Pamięć historyczna jest niezwykle ważna zarówno dla Polski, jak i dla Argentyny. Mamy zatem szerokie możliwości wymiany doświadczeń w zakresie przekazywania jej kolejnym pokoleniom - zwróciła uwagę wiceminister Kacperczyk.

W czasie spotkania dyskusja poświęcona była także odbywającej się w Warszawie światowej konferencji klimatycznej COP-19, w której uczestniczy argentyńska minister.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d79cfwq

Podziel się opinią

Share
d79cfwq
d79cfwq