Trwa ładowanie...
d2vqpl3

MSZ: polsko-chorwacka współpraca w zakresie polityki bezpieczeństwa (komunikat)

...

Share
d2vqpl3

21.11. Warszawa - MSZ informuje:

Dwustronne relacje w dziedzinie bezpieczeństwa, sytuacja na Bałkanach Zachodnich oraz przygotowania do szczytu NATO w 2014 r. były tematami rozmowy podsekretarza stanu Bogusława Winida z ministrem obrony Chorwacji Ante Kotromanoviciem. Do spotkania doszło 21 listopada w Warszawie.

- Polsko-chorwacka współpraca w obszarze obronności jest doskonała - ocenił wiceszef polskiej dyplomacji, odnosząc się do wspólnych działań w sojuszniczych operacjach międzynarodowych w Afganistanie i Kosowie. Wiceminister Winid odebrał podziękowania za wsparcie, jakie Polska udzieliła Chorwacji w drodze do członkostwa w NATO oraz w Unii Europejskiej. Rozmówcy wyrazili także swe zaniepokojenie brakiem postępów integracyjnych Bośni i Hercegowiny.

Minister Kotromanović nakreślił zasadnicze aspekty sytuacji politycznej i bezpieczeństwa w regionie Bałkanów. Wskazał na konieczność pełnego wdrożenia porozumienia o normalizacji relacji pomiędzy Belgradem i Prisztiną z kwietnia 2013 r., wskazujące ten proces jako kluczowy do stabilizacji sytuacji w regionie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2vqpl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqpl3
d2vqpl3