Trwa ładowanie...
dfqc6hr
dania
24-02-2014 13:49

MSZ: polsko-duńskie rozmowy o Ukrainie i polityce klimatycznej (komunikat)

...

dfqc6hr
dfqc6hr

24.02. Warszawa - MSZ informuje:

O sytuacji na Ukrainie i możliwościach pomocy humanitarnej oraz wsparcia dla transformacji i umacniania społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie wiceminister Henryka Mościcka-Dendys rozmawiała w poniedziałek w Warszawie z podsekretarzem stanu w MSZ Danii Jensem Kislingiem. Duński wiceminister podziękował za polskie zaangażowanie w wypracowanie porozumienia na Ukrainie.

- Obecnie najważniejsza jest stabilizacja sytuacji wewnętrznej i wsparcie dla pokojowych przemian - zaznaczyła w rozmowie wiceminister Mościcka-Dendys. Podkreśliła także wagę pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy. - Każda, nawet niewielka pomoc, ma dziś znaczenie - przypomniała.

Polsko-duńskie rozmowy dotyczyły też energii i klimatu. Wiceminister podkreśliła, że Polska oczekuje konstruktywnej dyskusji na temat redukcji emisji CO2. - Polska w ostatnich latach osiągnęła ogromny postęp w wielu dziedzinach związanych z ochroną środowiska. Jesteśmy gotowi wypracować "mapę drogową", liczymy jednak na debatę, w której zaprezentowane zostaną różne możliwe opcje. Debata klimatyczna nie powinna koncentrować się tylko i wyłącznie na kwestiach redukcji CO2 - powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dfqc6hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfqc6hr