Trwa ładowanie...
d15paf4
dyplomacja
27-03-2014 23:06

MSZ: polsko-katarskie konsultacje polityczne (komunikat, aktl.)

...

d15paf4
d15paf4

27.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Aktywny dialog polityczny sprzyja budowie strategicznych powiązań gospodarczych pomiędzy Polską, a Katarem, zwłaszcza w dziedzinie energii. - powiedział podsekretarz stanu Bogusław Winid podczas spotkania z wiceministrem spraw zagranicznych Państwa Kataru Mohammadem bin Abdullahem al-Rumaihim. Rozmowa miała miejsce 27 marca w Warszawie.

Wiceministrowie zgodzili się, że w rozwoju współpracy polsko-katarskiej ważną rolę mają odegrać relacje międzyparlamentarne, pogłębiony dialog w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz współpraca na forach organizacji międzynarodowych, w tym ONZ i NATO. Rozmowa wiceszefów dyplomacji Polski i Kataru objęła także wydarzenia na Ukrainie i ich znaczenie dla europejskiego systemu bezpieczeństwa i współpracy. Wiceministrowie omówili także sytuację na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej, ze szczególnym uwzględnieniem Egiptu i Syrii oraz relacji z partnerami w Radzie Współpracy Państw Zatoki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/ tpo/

d15paf4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15paf4