Trwa ładowanie...
d25zzga

MSZ: rozmowa telefoniczna szefów dyplomacji Polski i Japonii (komunikat)

...

d25zzga
d25zzga

13.12. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski rozmawiał 12 grudnia z ministrem spraw zagranicznych Japonii Fumio Kishidą.

Ministrowie wyrazili zadowolenie z udanych rozmów ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej i Japonii (format V4+Japonia), które odbyły się w trakcie szczytu ASEM FMM w New Delhi w listopadzie br.

Minister Sikorski wskazał na dynamicznie rozwijające się stosunki między naszymi krajami oraz liczne wizyty na wysokim szczeblu na przestrzeni ostatnich miesięcy, a także planowane kolejne wizyty w przyszłym roku.

d25zzga

Duża część rozmowy zainicjowanej przez stronę polską była poświęcona sytuacji na Ukrainie. Ministrowie wyrazili zaniepokojenie w związku z użyciem siły wobec uczestników pokojowych demonstracji w Kijowie. Wezwali do dialogu i poszukiwania porozumienia. Wyrazili także poparcie dla proeuropejskich aspiracji społeczeństwa ukraińskiego, które oba kraje gotowe są wspierać.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga