Trwa ładowanie...
d3g3n24
d3g3n24

MSZ: rozmowy o polskiej żywności z czeskimi senatorami (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3g3n24

08.04. Warszawa - MSZ informuje:

Bieżąca współpraca dwustronna, w szczególności kwestie związane z polską żywnością oraz aktualne zagadnienia z zakresu polityki międzynarodowej były tematami rozmowy podsekretarza stanu w MSZ Bogusława Winida z przewodniczącym Senatu Republiki Czeskiej Milanem Sztechem i grupą czeskich senatorów.

Wiceminister Boguslaw Winid, który 8 kwietnia br. w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych spotkał się z grupa czeskich senatorow, zwrócił uwagę na potrzebę dialogu służb obu krajów na temat nagłośnionego w Czechach "problemu polskiej żywności". Podczas rozmowy podkreślono, że polska żywność jest dobrej jakości, a problem dotyczy tylko jednostkowych przypadków.

d3g3n24

Polska potrafi jednocześnie bronić własnych interesów oraz procesów integracyjnych w Unii Europejskiej - zaznaczył w rozmowie przewodniczący Sztech. Obie strony podkreśliły, że Polskę i Czechy łączą bardzo dobre stosunki dwustronne, nie tylko na najwyższych szczeblach. Świadczą o tym planowane w najbliższym czasie wizyty czeskiego prezydenta i premiera w Polsce, ale również na płaszczyźnie lokalnej i regionalnej, co podkreślali senatorowie z regionu Zaolzia.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3g3n24

Podziel się opinią

Share
d3g3n24
d3g3n24