Trwa ładowanie...
d2m7jc2

MSZ: rozmowy o polsko-argentyńskiej współpracy gospodarczej (komunikat)

...

Share
d2m7jc2

11.06. Warszawa - MSZ informuje:

- Polskie firmy wykazują coraz większe zainteresowanie argentyńskim rynkiem - powiedziała podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach podczas spotkania z szefem Polsko-Argentyńskiej Izby Handlowej Ricardo Wachowiczem. W trakcie rozmowy 11 czerwca w Warszawie wiceminister zaznaczyła, że wzrost polskiego eksportu do Argentyny w 2012 r. wzrósł o blisko 15 proc.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele spółek i instytucji działających już w Argentynie, lub zainteresowanych ekspansją zagraniczną na południowoamerykańskim rynku, na którym wzrost polskiego eksportu w ostatnich pięciu latach wyniósł 109 proc. Przedstawiciele sektorów: energetycznego, transportowego, spożywczego, budowlanego, górniczego oraz zielonych technologii zaprezentowali swoją ofertę oraz omówili potencjalne obszary współpracy.

d2m7jc2

- Polskie spółki coraz chętniej i skuteczniej wychodzą poza nasze granice i angażują się w działalność nie tylko eksportową, ale także inwestycyjną - powiedziała wiceminister Stelmach. Dodała, że stawiając na innowacyjność, firmy z naszego kraju inwestują w badania i rozwój oraz nawiązują współpracę międzynarodową z innymi podmiotami i instytucjami, także naukowymi. Podnoszą tym samym swoją konkurencyjność i poszerzają zakres swojej działalności.

- Wsparcie dyplomatyczne, jakie otrzymują polskie spółki pozwolą w pełni rozwinąć potencjał wzajemnej współpracy gospodarczej między naszymi krajami - podsumował spotkanie Ricardo Wachowicz.

Szef Polsko-Argentyńskiej Izby Handlowej przebywa w Polsce z kilkudniową wizytą. W Warszawie bierze udział w spotkaniach z przedstawicielami ministerstw i instytucji w kontekście swoich działań na rzecz pogłębienia dwustronnej współpracy gospodarczej oraz naukowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2m7jc2

Podziel się opinią

Share
d2m7jc2
d2m7jc2