Trwa ładowanie...
dzdz8hc

MSZ: spotkanie ministra Sikorskiego z minister spraw zagranicznych Gruzji (komunikat)

...

Share
dzdz8hc

28.01. Warszawa - MSZ informuje:

O rozwoju sytuacji politycznej w Gruzji, dążeniu do integracji Gruzji ze strukturami europejskimi i euroatlantyckimi oraz o wiodącej roli Polski spośród krajów członkowskich UE, z którymi Gruzja chce utrzymywać bliskie stosunki rozmawiał Minister Radosław Sikorski z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji Mają Pandżykidze.

To pierwsza oficjalna wizyta Minister Mai Pandżykidze w Polsce po objęciu przez nią urzędu po wyborach parlamentarnych w październiku ubiegłego roku.

dzdz8hc

- Gruzja to kraj , który szanujemy, lubimy i sądzimy, że jego przyszłość jest coraz bliżej związana z Europą - powiedział po spotkaniu Minister Radosław Sikorski. Podczas rozmowy Minister Maja Pandżykidze została zapewniona, że Polska ze szczególną uwagą śledzi rozwój wydarzeń w Gruzji. Demokratycznie przeprowadzone wybory i dokonane w ten sam sposób przekazanie władzy już teraz może stanowić przykład dla innych państw regionu. Polska nadal będzie wspierać europejskie aspiracje narodu gruzińskiego na forum Unii Europejskiej. Kraj ten pozostanie również jednym z najważniejszych beneficjentów polskiej pomocy rozwojowej. Polska wspiera m.in. gruzińskie grupy niepełnosprawnych oraz szkoli tamtejszych ratowników medycznych. - Chcę podziękować za wsparcie, jakiego Polska udziela Gruzji nie tylko, jeśli chodzi o aspiracje europejskie i euroatlantyckie, ale także za to, co udało się osiągnąć w ramach Partnerstwa Wschodniego. Dziękuję, że Polska jest zawsze adwokatem i przyjacielem Gruzji - powiedziała Minister
Pandżykidze.

W czasie wizyty w Polsce Minister Maja Pandżykidze spotkała się także z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, z Wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem, szefem Gabinetu Prezydenta RP Jackiem Michałowskim oraz posłami z polsko-gruzińskiej grupy parlamentarnej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

dzdz8hc

Podziel się opinią

Share
dzdz8hc
dzdz8hc