Trwa ładowanie...
d24s070

MSZ: spotkanie szefów dyplomacji Polski i Brazylii (komunikat)

...

d24s070
d24s070

22.11. Warszawa - MSZ informuje:

- Pragnę pogratulować Polsce organizacji konferencji COP-19 - jest fantastyczna. To najlepsza konferencja stron, na jakiej byłem w Europie - oświadczył minister spraw zagranicznych Brazylii Luiz Alberto Figueiredo Machado, który 22 listopada spotkał się w Warszawie z ministrem Radosławem Sikorskim.

Szefowie dyplomacji Polski i Brazylii rozmawiali o kończącej się dziś w Warszawie światowej konferencji klimatycznej COP-19 oraz o współpracy dwustronnej. Dyskusja poświęcona była m.in. współpracy naukowo-technicznej oraz kulturalnej. Ministrowie omówili również kwestię brazylijsko-niemieckiego projektu rezolucji w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ dotyczącego ochrony prywatności w internecie oraz przyszłą reformę Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Minister Sikorski wyraził zadowolenie z dynamicznego rozwoju współpracy z najważniejszym partnerem Polski w Ameryce Łacińskiej. Równocześnie podkreślił zainteresowanie polskiego biznesu inwestowaniem w tym regionie. - Jestem pewien, że rozwijając przemysł wydobywczy i infrastrukturę brazylijscy przedsiębiorcy poszukują najlepszych technologii i rozwiązań. My możemy im je zaoferować - zapewnił minister Sikorski.

d24s070

- Z wielkim zadowoleniem obserwujemy tak szybki i intensywny rozwój Polski - stwierdził szef brazylijskiej dyplomacji. Minister Figueiredo podkreślił także gotowość swojego kraju do włączenia polskich uczelni wyższych do programu rządowego "Nauka bez Granic", który oferuje brazylijskim studentom możliwość kształcenia w prestiżowych ośrodkach akademickich za granicą.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d24s070
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24s070