Trwa ładowanie...
d45w115

MSZ: szefowie dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego o Ukrainie (komunikat)

...

Share
d45w115

31.03. Warszawa - MSZ informuje:

Zebrani w Berlinie i Weimarze ministrowie spraw zagranicznych Polski, Radosław Sikorski, Francji, Laurent Fabius i Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, przyjęli w poniedziałek wspólne oświadczenie ws. Ukrainy.

Szefowie dyplomacji we wspólnym dokumencie wyrażają głębokie zaniepokojenie obecnym kryzysem. "Od czasu naszej wspólnej wizyty w Kijowie w lutym, nieustannie staramy się razem znaleźć sposób na deeskalację sytuacji" - zaznaczają w oświadczeniu.

d45w115

Ministrowie podkreślają ważną rolę misji monitorującej OBWE na Ukrainie. "Międzynarodowi obserwatorzy dadzą obiektywny obraz sytuacji a także będą działać na rzecz obniżenia napięcia, sprzyjać pokojowi, stabilizacji i bezpieczeństwu."

Ministrowie nawiązują do ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej i zaznaczają, że Unia Europejska powinna podjąć dalsze kroki w celu uspokojenia sytuacji na Ukrainie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d45w115

Podziel się opinią

Share
d45w115
d45w115