Trwa ładowanie...
d3oput5

MSZ: Trójkąt Weimarski o przyszłości UE (komunikat)

...

d3oput5
d3oput5

18.03. Warszawa - MSZ informuje:

Przygotowania do Rady Europejskiej, przyszłość UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego, polityka bezpieczeństwa oraz kryzys na Ukrainie były tematami spotkania ministrów ds. europejskich Trójkąta Weimarskiego. W spotkaniu 17 marca w Paryżu uczestniczył sekretarz stanu Piotr Serafin, minister delegowany ds. europejskich w MSZ Francji Thierry Repentin oraz niemiecki minister stanu Michael Roth.

Wiceminister Piotr Serafin podkreślił, że polityka UE powinna pozwolić na określenie ram procesu kształtowania polityki klimatyczno-energetycznej 2030. Wiceszef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że konieczne jest zaplanowanie procesu i harmonogramu dochodzenia do kompromisu.

Rozmówcy zgodzili się co do konieczności wyciągnięcia wniosków z obecnego kryzysu na Ukrainie i rozważenia co kraje europejskie mogą zrobić wspólnie, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo energetyczne. - Wobec kryzysu u naszych wschodnich sąsiadów konieczna jest współpraca tak Europy, jak i całego świata zachodniego - powiedział wiceminister Serafin.

d3oput5

Współpraca ministrów ds. europejskich w ramach Trójkąta Weimarskiego, jako forum uzgadniania stanowisk i inicjowania przedsięwzięć, została zapoczątkowana w listopadzie 2008 r. w Paryżu. Polska będzie gospodarzem kolejnego spotkania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3oput5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oput5