Trwa ładowanie...
d2lmw3k

MSZ: UE wyśle misję szkoleniowo-doradczą do Mali (komunikat)

...

Share
d2lmw3k

17.01. Warszawa - MSZ informuje:

Rada do Spraw Zagranicznych (FAC) Unii Europejskiej podjęła decyzję o utworzeniu misji szkoleniowo-doradczej w Mali. Misja będzie składać się z części szkolącej malijskie siły bezpieczeństwa oraz części wspierającej reformy systemu zarządzania armią narodową. Polskiej delegacji na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady w Brukseli 17 stycznia przewodniczył podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid.

Wiceminister Winid zwrócił uwagę, że Polska opowiada się za aktywną współpracą międzynarodową na rzecz przywrócenia stabilności w Mali. - Konieczne jest kontynuowanie rozmów z władzami malijskimi ws. kalendarza oraz zasad przywrócenia porządku konstytucyjnego w tym kraju - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji w Brukseli.

d2lmw3k

Wysoka przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton zwołała nadzwyczajne posiedzenie Rady do Spraw Zagranicznych w związku z eskalacją działań militarnych prowadzonych przez radykalne ugrupowania rebeliantów z północnej części Mali. W spotkaniu z Radą wziął udział minister spraw zagranicznych Mali Tieman Hubert Coulibaly.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2lmw3k

Podziel się opinią

Share
d2lmw3k
d2lmw3k