Trwa ładowanie...
d1rh6u2

MSZ: w Addis Abebie o współpracy polsko-afrykańskiej (komunikat)

...

d1rh6u2
d1rh6u2

14.10. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska w pełni dostrzega potencjał gospodarczy Afryki, a nasz rząd przystąpił do ofensywy we wsparciu polskiego biznesu zainteresowanego działaniem na rynkach tego kontynentu - podkreśliła podsekretarz stanu Beata Stelmach podczas spotkania z przewodniczącą Komisji Unii Afrykańskiej Nkosazaną Dlamini-Zumą.

Podczas rozmowy 14 października w siedzibie organizacji w Addis Abebie dyskusja poświęcona była współpracy gospodarczej Polski z krajami Afryki. Wiceminister Stelmach poinformowała przewodniczącą Zumę o realizowanej wspólnie przez MSZ i Ministerstwo Gospodarki inicjatywie "Go Africa". To projekt, którego celem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom nawiązywania kontaktów z ich afrykańskimi partnerami. Wiceszefowa polskiej dyplomacji poinformowała także o rozpoczynającej się 15 października wizycie premiera Donalda Tuska w RPA i Zambii, która odbędzie się właśnie w ramach inicjatywy "Go Africa".

Podczas spotkania rozmawiano również o bezpieczeństwie regionalnym, w związku ze zbliżającym się IV szczytem UE-Afryka. Poruszono również temat współpracy rozwojowej. Wiceminister Stelmach zadeklarowała gotowość dzielenia się przez Polskę unikalnym doświadczeniem z transformacji politycznej i gospodarczej.

d1rh6u2

Spotkanie było także okazją do omówienia roli kobiet i ich aktywizacji w życiu politycznym i gospodarczym. Wiceminister Stelmach zaprosiła przewodniczącą Zumę do przyjazdu do Polski i wzięcia udziału w VI Kongresie Kobiet, który zaplanowano wstępnie na czerwiec 2014 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d1rh6u2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rh6u2