Trwa ładowanie...
d198xss

MSZ: wiceminister Kacperczyk o współpracy gospodarczej z Białorusią (komunikat)

...
Share
d198xss

03.04. Warszawa - MSZ informuje:

- Kontakty gospodarcze z Białorusią to obszar współpracy i relacji sąsiedzkich, który chcemy aktywnie rozwijać. Gospodarcze otwarcie Białorusi na współpracę z Unią Europejską, w tym z Polską i zwiększanie wzajemnych obrotów handlowych i inwestycji może być tylko korzystne dla obu stron - powiedziała podsekretarz Katarzyna Kacperczyk w Mińsku, gdzie 3 kwietnia wzięła udział w Polsko-Białoruskim Forum Ekonomicznym. Podczas wizyty na Białorusi wiceszefowa polskiej dyplomacji spotka się także z podsekretarzem stanu w MSZ Aleksandrem Gurjanowem.

W Polsko-Białoruskim Forum Ekonomicznym uczestniczyło ponad 30 polskich spółek, głównie z sektora finansowego, budowlanego, rolno-spożywczego, motoryzacyjnego oraz zielonych technologii. - Białoruś jest w naturalny sposób jednym z głównych kierunków zainteresowania i ekspansji eksportowej i inwestycyjnej polskich firm poza obszarem Unii Europejskiej. Dostrzegamy to i staramy się polskie przedsiębiorstwa w tych wysiłkach wspierać - powiedziała wiceminister Kacperczyk. Wiceszefowa polskiej dyplomacji uczestniczyła także w otwarciu pierwszej dużej polskiej inwestycji, powstałej z udziałem partnerów białoruskich, przy wykorzystaniu kredytu eksportowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Wiceminister Kacperczyk zwróciła uwagę, że inwestycja jest doskonałym przykładem aktywności polskich firm z sektora budowlanego na rynkach wschodnich. W Podczas wizyty w Mińsku wiceszefowa polskiej dyplomacji odwiedziła także Park Wysokich Technologii.

d198xss

Delegacja, w skład której oprócz polskich przedsiębiorców wchodzą również przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Środowiska, odwiedzi także Grodno, gdzie spotka się z władzami miasta i obwodu. Tematem rozmów będzie specjalna strefa ekonomiczna Grodnoinwest, w której mogłyby inwestować polskie spółki. Obwód grodzieński, ze względu na bliskość geograficzną i kulturową z Polską może, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas, być obszarem intensywnej współpracy biznesowej firm z Polski i Białorusi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d198xss

Podziel się opinią

Share
d198xss
d198xss