Trwa ładowanie...
d2sqwqu

MSZ: wiceminister Kacperczyk w Mołdawii (komunikat)

...

Share
d2sqwqu

24.02. Warszawa - MSZ informuje:

- Mołdawia jest krajem, który czyni wyraźne kroki na drodze integracji europejskiej. Otwiera to nowe możliwości współpracy polsko-mołdawskiej, nie tylko dla administracji rządowej, ale również dla sfery biznesu - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk w mołdawskim MSZ, rozpoczynając 24 lutego w Kiszyniowie dwudniową wizytę delegacji polskiej.

Oprócz przedstawicieli MSZ biorą w niej udział przedstawiciele resortów gospodarki, środowiska oraz kultury i dziedzictwa narodowego, a także grupa ponad 20 przedsiębiorców.

Wizyta ma przygotować oficjalną wizytę premiera Donalda Tuska, zaplanowaną na marzec. W trakcie pobytu w Mołdawii wiceminister Kacperczyk spotkała się z ministrami gospodarki, spraw zagranicznych, finansów, środowiska oraz w mołdawskim Banku Centralnym, UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju).

d2sqwqu

Jutro, w drugim dniu wizyty, planowane są rozmowy w Ministerstwie Rolnictwa oraz Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Polscy przedsiębiorcy towarzyszący delegacji w ramach programu uczestniczą w spotkaniach z mołdawskimi partnerami, bądź zrzeszeniami przedsiębiorców, takimi jak European Business Association, czy Foreign Investors' Association.

Udział kilkudziesięciu przedsiębiorców w delegacji świadczy o żywym zainteresowaniu biznesu rynkiem mołdawskim, gdzie obecne są już polskie firmy, m.in. Polski Cukier. - Aktywnie poszukujemy możliwości współpracy polsko-mołdawskiej. Obecność przedstawicieli sektora finansowego, rolno-spożywczego, komunalnego i energetycznego wskazuje, jak szeroki jest zakres możliwej współpracy - dodała wiceminister Kacperczyk.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2sqwqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sqwqu
d2sqwqu