Trwa ładowanie...
dv7rsiu

MSZ: wiceminister Maciej Szpunar z wizytą w Kosowie (komunikat)

...

Share
dv7rsiu

11.09. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz stanu Maciej Szpunar w dniu 10 września br. spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Republiki Kosowa Enverem Hoxhajem. Spotkanie odbyło się w dniu zakończenia tak zwanej nadzorowanej niepodległości Kosowa. Oznacza to przekazanie temu państwu rzeczywistych kompetencji ustawodawczych i zakończenie misji ICO (International Civilian Office).

Wiceminister Szpunar pogratulował stronie kosowskiej z tej okazji i wyraził gotowość do podzielenia się polskimi doświadczeniami z okresu transformacji. Podkreślił znaczenie polsko-kosowskiego projektu twinningowego adresowanego do kosowskiej administracji, odpowiedzialnej za sprawy integracji europejskiej. Wiceminister Szpunar poinformował, że zakończenie etapu nadzorowanej niepodległości Kosowa umożliwia formalne wszczęcie procedury nawiązania przez Polskę stosunków dyplomatycznych z tym państwem.

Minister Hoxhaj podziękował za dotychczasowe wsparcie Polski udzielane Kosowu. Wyraził nadzieje na rozwój współpracy dwustronnej w wielu ważnych dziedzinach. Podkreślił także, że Polska jest dla Kosowa bardzo ważnym partnerem, a nawiązanie stosunków dwustronnych na szczeblu ambasad umożliwi stałą i ścisłą współpracę obydwu państw.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dv7rsiu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv7rsiu
dv7rsiu