29.11. Warszawa - MSZ informuje:
Przedstawiciele ponad 200 organizacji pozarządowych z Unii Europejskiej i państw Partnerstwa Wschodniego spotkali się w Sztokholmie, by dyskutować na temat uwarunkowań i przebiegu wyborów w państwach partnerskich, wolności mediów oraz metod walki z korupcją.
W czwartek 29 listopada w Sztokholmie odbyło się czwarte coroczne spotkanie Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego pt. "Mapping our Future". Polskę reprezentowała podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Wiceminister w swym wystąpieniu wyraziła uznanie dla aktywności forum i podkreśliła znaczenie społeczeństwa obywatelskiego dla demokratyzacji Europy Wschodniej oraz rozwoju Partnerstwa Wschodniego. Następnie odczytała list ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego skierowany do uczestników spotkania. Dzień przed posiedzeniem forum wiceminister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się z członkami jego komitetu sterującego.
Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego stanowi jeden z istotnych elementów pozarządowego wymiaru Partnerstwa Wschodniego - unijnej polityki, której celem jest zbliżenie sześciu państw Europy Wschodniej (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainy)
do Unii Europejskiej. Forum wspiera rozwój trzeciego sektora w krajach Partnerstwa Wschodniego i angażuje się na rzecz zwiększania współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi z państw partnerskich i Unii Europejskiej.
W tym roku w forum udział wzięli m.in. także: Stefan Fuele, komisarz UE ds. rozszerzenia i europejskiej polityki sąsiedztwa, Birgitta Ohlsson, minister ds. Unii Europejskiej Królestwa Szwecji oraz Natalia Gherman, wiceminister spraw zagranicznych i integracji europejskiej Republiki Mołdawii.
List ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego skierowany do uczestników Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/aktualnosci/wiadomosci/forum_spoleczenstwa_obywatelskiego_partnerstwa_wschodniego_w_sztokholmie
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ aja/