Trwa ładowanie...
d2cstbw

MSZ ws. powołania koalicji rządowej w Mołdawii (komunikat)

...

Share
d2cstbw

31.12. Warszawa - Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP pragnie wyrazić satysfakcję w związku z zakończeniem negocjacji i powołaniem koalicji rządowej w Republice Mołdawii, co sprzyjać będzie w naszej ocenie stabilizacji politycznej oraz kontynuacji dotychczasowego reformatorskiego kursu obranego przez ten kraj po zeszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Z radością odnotowaliśmy powołanie na przewodniczącego parlamentu Mariana Lupu, lidera Partii Demokratycznej oraz wyznaczenie przez niego na premiera Vlada Filata, lidera Partii Liberalno-Demokratycznej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wierzy, że proces formowania rządu zostanie sprawnie przeprowadzony, a nowy prezydent Mołdawii - wybrany w nieodległym czasie. Pozwoli to na podjęcie aktywnych działań zmierzających do kontynuacji procesu modernizacji kraju oraz pogłębiania procesu integracji europejskiej, w których Mołdawia osiągnęła niekwestionowane sukcesy w ostatnim roku.

d2cstbw

Strona polska wyraża gotowość aktywnego wspierania mołdawskich aspiracji europejskich, zarówno na płaszczyźnie dwustronnej, jak i w rozmowach z partnerami unijnymi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d2cstbw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cstbw
d2cstbw