Trwa ładowanie...
d2w85ox

MSZ ws. spotkania B. Winida z ministrem ds. turystyki Egiptu (komunikat)

...

d2w85ox
d2w85ox

02.12. Warszawa - MSZ informuje:

Bezpieczeństwu polskich turystów poświęcone było spotkanie podsekretarza stanu w MSZ Bogusława Winida z ministrem ds. turystyki Egiptu Hiszamem Zaazou.

- Bezpieczny wypoczynek naszych turystów ma dla nas największe znaczenie - podkreślił minister Winid informując, że Polska złagodziła ostatnio rekomendacje dotyczące wyjazdów do Egiptu. Minister Zaazou zapewnił o wszechstronnych działaniach rządu egipskiego mających uniemożliwić ewentualne ataki terrorystyczne na turystów i ośrodki wypoczynkowe. "Dotyczy to m.in. ograniczenia poruszania się drogami lądowymi (planowane są wycieczki lotnicze z kurortów wypoczynkowych do najciekawszych miejsc w Egipcie) i izolacji północnego Synaju (gdzie ostatnio miało miejsce najwięcej aktów przemocy) od reszty kraju" - zapowiedział minister.

Podczas spotkania omawiano również sytuację chrześcijan w Egipcie. Minister Zaazou zapewnił stronę polską, że są oni wraz z muzułmanami traktowani jako pełnoprawni obywatele (nie stosuje się wobec nich określenia "mniejszość") oraz przedstawił szereg działań państwa, mających na celu pełną naprawę szkód materialnych, jakie powstały w obiektach kultu i chrześcijańskich instytucjach w ostatnim okresie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

d2w85ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w85ox