Trwa ładowanie...
d33lt5m
d33lt5m
iran

MSZ ws. wyborów prezydenckich w Iranie (komunikat)

...
Share
d33lt5m

17.06. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przyjmuje z zadowoleniem wynik wyborów w Iranie przeprowadzonych w dniu 14 czerwca 2013 r.

Polska z uwagą i życzliwością obserwuje nadzieje i aspiracje irańskiego społeczeństwa, które nawet w trudnych warunkach demonstruje przywiązanie do wartości demokratycznych, świadczy o tym między innymi wysoka frekwencja w ostatnich wyborach.

d33lt5m

Oceniamy że wybór dokonany przez Irańczyków tworzy szansę na szersze otwarcie się Iranu na wartości i model współpracy, którym hołduje wspólnota państw demokratycznych.

W szczególności liczymy, iż podjęte zostaną zdecydowane kroki na rzecz zakończenia impasu związanego z negocjacjami wokół irańskiego programu atomowego oraz poprawy sytuacji praw człowieka w Iranie.

Wzywamy również Iran do odegrania pozytywnej i konstruktywnej roli w regionie Bliskiego Wschodu jak i na arenie międzynarodowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d33lt5m

Podziel się opinią

Share
d33lt5m
d33lt5m